Ocenenia

2019 – Obal roka za „Lieskové orechy pečené - recyklovateľný obal“

Obal na pečené talianske jadrá lieskových orechov bol roky vyrábaný lamináciou materiálov: OPP matná + metalizovaný polyester + LLDPE fólia. Vyvinuli sme pre zákazníka novú štruktúru obalu, v ktorej sme nahradili metalizovaný polyester bielou fóliou a ako spodnú vrstvu sme použili bariérovú LLDPE fóliu.

Podarilo sa nám vylúčiť zo štruktúry hliník. Namiesto kompozitu máme materiál, ktorý je ľahšie recyklovateľný.

Testy zabaleného produktu u zákazníka potvrdili, že u tejto štruktúry je rovnaká minimálna trvanlivosť výrobku. V projekte pokračujeme na ďalších druhoch orechov.

WorldStar Packaging Awards 2018 pre spoločnosť Chemosvit Folie, a.s.

Obal s papierovým efektom, ktorý patrí medzi novinky v potravinárskom priemysle, pokračuje na svojej víťaznej ceste po Obale roka 2017 a Cene predsedníčky poroty získal aj ohodnotenie najvyššie, a to cenu WorldStar Packaging Awards 2018. Tú prevzali zástupcovia Chemosvitu Folie na slávnostnom ceremoniáli v austrálskom Queenslande.

2018 – Obal roka za „PASTA BASTA – balenie instantných polievok“

Laminát 15 mikrónovej OPP a bielej LDPE fólie. Technológia ofsetovej tlače s centrálnym bubnom umožňuje vynikajúcu sútlač na tenkých fóliách. Farby umiestnené v stroji v stabilných pozíciách a E-beem vytvrdzovanie sú výhodou nielen na skrátenie prípravných prác, ale aj z hľadiska vplyvu na životné prostredie.

E-beem technológia nepoužíva riedidlá, fotoiniciátory a nepotrebuje teplo na sušenie farieb. Kovové platne sa na rozdiel od hĺbkotlačových valcov vyrobia za niekoľko minút a sú 100 % recyklovateľné.

Vysoká kvalita tlače, rýchla výmena zákaziek a možnosť tlačiť viacero rozdielnych motívov vedľa seba je vynikajúcim riešením pre lokálne značky či PROMO akcie.

2017 – Ocenenie EcoLogi pre spoločnosť Chemosvit Folie, a.s.

Spoločnosť Chemosvit Folie, a.s., zaznamenala v roku 2017 úspech nielen na poli nových zaujímavých výrobkov, ale aj za systematické ekologické riešenie. Náš projekt distribúcie tovaru v plastových prepravných boxoch, ktorý bol úspešne zavedený do praxe v roku 2016, vyhodnotila odborná hodnotiaca komisia v súťaži o ekologický logistický projekt roka 2017 ako druhý najlepší.

Jedná sa o nový, ekologickejší spôsob balenia vreciek, ktorý nahrádza doteraz používané balenie do kartónových škatúľ. Minimalizujeme tak papierový odpad zo škatúľ a preložiek, plastový odpad zo stretch fólie vznikajúci u odberateľa a v neposlednom rade množstvo drevených paliet, ktoré odberateľ nedokáže ďalej v reťazci upotrebiť. Tento spôsob balenia prináša okrem iného aj ďalšie výhody, a to napr. lepšiu ochranu tovaru, zjednodušenie procesu balenia aj manipulácie s prepravnou jednotkou, odbúranie starostí so správou paletového fondu a iné.

Systém používania plastových boxov je ekologický, keďže tieto sú používané opakovane a sú recyklovateľné. Aj takýmito drobnými krokmi prispievame k ochrane toho najvzácnejšieho, čo máme  k ochrane životného prostredia, v ktorom žijeme.